הדרך שלנו לפרויקט הריסה ובניה

תמ"א 38/2 הינו פרויקט שנקרא "הריסה ובניה" או "פינוי בינוי".

במסגרת פרויקט מסוג הריסה ובניה, קובעת תכנית תמ"א 38  שהבניין הישן יהרס, ותחתיו יבנה בניין חדש, מודרני ובעל תשתיות חדשות.

יודגש כי אין מדובר על בניה של תוספות בניה או חיזוק אלא על בניין אשר מתוכנן כולו מחדש.

הדיירים שגרים בבניין הישן מקבלים דירה חדשה ומשודרגת בבניין החדש, בהתאם לסיכום שלהם מול החברה היזמית.

 

מה זאת אומרת דירה משודרגת?

ראשית יש לשים לב שהדברים נתונים למשא ומתן בין הדיירים ובין החברות היזמיות שאיתן הם יתקשרו, אולם, ככלל אצבע, במסגרת תמ"א 38 מתאפשר ליזם להוסיף שטח של עד 25 מ"ר לכל דירה, בהקלות מיסוי מסוימות. מכיוון שמאמר זה הינו לדיירים, לא נדון בהשלכות המיסוי, ובכל מקרה, למעט במקרים חריגים, תשלומי המיסים על העסקה בין הדיירים ובין החברה היזמית, משולמים על ידי החברה היזמית. כך שעקרונית, דיירים יכולים לשדרג את עצמם לדירה יותר גדולה ללא עלות, אולם מעבר לכך, היתרון הגדול הוא לקבל דירה בבניין חדש עם תשתיות חדשות, מעליות, ממ"דים, מרפסות שמש והכל בסטנדרט בניה מודרני.

 

כמו כן, נהוג כי החברה היזמית נושאת בשכר דירה לכל תקופת פינוי הדיירים הקיימים וכן נושאת עלויות פינוי הדיירים לדירה שכורה (ממש משלמת לחברת הובלות), כך שיתרונות הפרויקט מסוג זה הינן רבות  וכאלה המאפשרות שדרוג של רמת החיים ועליית ערך הדירה של הדיירים הקיימים, ללא הוצאה כספית מצידם.

המאמצים הנדרשים מחברה יזמית הינם אדירים הן מבחינת משאבים כספיים והן מבחינת משאבי כח אדם.

לחברת אלמגורים רקורד מוכח בקידום תכניות פינוי בינוי, תוך השקעת מאמצים עד להשלמת המו"מ הנדרש מול כל דיירי המתחם, ולשביעות רצונם המלא של הדיירים, תוך הבטחת מושלמת של זכויותיהם.

לחברת אלמגורים היכולות הכספיות הנדרשות לביצוע פרויקטים. יצוין כי  לצורך ביצוע פרויקטים "פינוי בינוי" גדולים, נדרשת החברה היזמית להעמיד ערבויות במאות מילוני שקלים, לדוגמא ערבויות לפי חוק מכר (דירות), וזאת מבלי לכלול את עלויות התכנון והבניה.

יצויין כי במסגרת פינוי בינוי שמבצעת חברת אלמגורים החזקות ונדל"ן הדיירים מקבלים שכ"ד בגין כל חודש בו הם פונו מדירתם.

לחברת אלמגורים צוות של מהנדסים ואדריכלים אשר יעמלו על הגשת תכניות בניין עיר לועדות התכנון והבניה הרלוונטיות, תוך עשייה שיטתית מהירה ומדויקת לקידום הפרויקט. 

 

חברת אלמגורים החזקות ונדל"ן יכולה להעניק לכם שקט נפשי, הן בסגירה הפיננסית והן ביכולות המו"מ וכח האדם, על מנת להבטיח לכם דירה חדשה, בשכונת המגורים החדשה שלכם.

להלן כתבה שפרסמנו באתר "משפטי" בנושא תמ"א 38/2 הריסה ובניה

 

מעוניינין לבחון פרויקט של הריסה ובניה בבניינכם? צרו קשר עוד היום!

פרטיך נשלחו בהצלחה